İçeriğe geç

Anneler Günü

  • 2 min read
im-diamond-anneler-gunu-hediye-pirlanta-blog

Anneler Günü

Anneler Günü, annelerin sevgisine ve fedakarlıklarına dair farkındalığı ifade etmek için dünyada ortak olarak kabul gören özel bir gündür. Her sene Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanır.

Anneler Günü, anne ile çocuklar arasındaki zamansız bağı simgeleyen bir gündür. Pırlanta ise, zamansız güzelliği, dayanıklılığı ve sonsuzluğu simgeleyen kıymetli bir taştır. Anneler Günü’nde bir pırlanta veya elması hediye olarak sunmak, çok boyutlu anlamlar taşıyan mükemmel bir seçim olabilir. Biricik annenizin sonsuz sevgisi ve desteği için hissettiğiniz duyguları en güzel biricik bir pırlanta ifade edebilir.

Pırlanta yüzük & kolye & küpe & bileklik gibi pırlantalı veya elmaslı takılardan, işlemeli saatlere kadar birçok pırlanta anneler günü armağanı seçeneği bulunmaktadır. Büşra Mücevherat söz konusu olduğunda ikinci el pırlanta kategorisinde de güzel seçenekler bulunmaktadır (İkinci el ürünlerimizin tamamıyla yenilendiğini hatırlatmak isteriz, detaylar için bloğumuzdaki ilgili yazıya bakabilirsiniz). Eğer siz de anneler günü için pırlanta bir armağan seçiyorsanız, annenizin kişisel tarzını ve tercihlerini göz önünde bulundurunuz. Hediyenin yeni veya ikinci el durumunu durumunu ve önemini de düşünmek isteyebilirsiniz.

Bir anneler günü hediyesinin kıymetinin, maddi değerinde değil, temsil ettiği duygu yoğunluğunda olduğunu unutmayınız. Hangi armağanı seçerseniz seçiniz, ona, içten bir gülümseme ve sözlerle anlam katınız. Sizin için ne kadar değerli olduğunu göstermek için, annenize zaman ayırdığınızdan emin olunuz.

Tatlı bir anneler günü fıkrası ile kapatalım: İki küçük, Pazar sabahı annelerinin yatağına koşmuşlar. “Bugün Anneler Günü, sen kalkma, yat, bizim bir sürprizimiz var sana” demişler. Anne yatağına kahvaltı beklerken, mutfaktan mis gibi kızarmış ekmek ve yumurtalı sucuk kokuları gelmeye başlamış. Sonra uzun bir süre başka bir hareket olmamış. Neler olduğunu merak eden anne, çocukların yanına gidince, ikisinin de pişirdikleri yumurtalı sucuğu afiyetle yediklerini görmüş. Annelerini gören iki küçük aynı anda: “Sürprizzz…” diye bağırmaya başlamış, “Bugüün Anneler günüü ve biz kendi yemeğimizi kendimiz hazırladııık!” 😊

Aman siz iki küçük gibi yapmayın 😉 Keyifli alışverişler 💎