İçeriğe geç

Outlet Kelimesi Neyi İfade Ediyor? (2)

  • 2 min read
Outlet Pırlanta

Sayfamızın Adındaki Outlet Kelimesi Neyi İfade Ediyor?

Merhabalar!

Sayfamızın adında geçen outlet kelimesinin neyi ifade ettiğinden bahsedeceğiz, hoşgeldiniz. 💎

Öncelikle outlet ürünler kesinlikle ikinci el değildir. Tamamı sıfır ürünlerdir. İkinci el ürünlerimiz için zaten farklı bir hesabımız bulunmaktadır. (İkinci el pırlanta arayan veya fikir edinmek isteyen müşterilerimizin; her gün yeni ikinci el ürünlerin sergilendiği instagram hesabımıza ve internet sitemize bakmalarını tavsiye ederiz.)

Şimdi gelelim Outlet Pırlanta’ya. Aslına bakarsanız outlet kısaca indirimli fiyatlar demek. Daha önce de bu konuda kısmen bilgi vermiştik. Şimdi biraz daha detaylandıralım.

Dört sene önce biz bu sayfayı açarken, öncelikle, bir süredir satılamayan-kısmetini bulamayan ürünleri satmayı düşündük. Bizim hem kendi üretimimiz olan ürünlerimiz var, hem de bazı başka markalardan gelen ürünlerimiz var. Özellikle markalardan gelen ürünleri markanın kendisine iade etmek istediğimizde ciddi kesintiler yapmak istediler. Biz de markaya iade ile zarar etmektense, maliyetine son tüketiciye sunabilir miyiz diye düşündük ve bu instagram hesabını açtık. Açıkçası yoğun bir talep gördü. Dolayısıyla marka olup maliyetine verdiğimiz ürün grubu şu anda pek kalmasa bile, biz kendimiz seri üreterek, hem de bünyemizde dünya çapında iki tane taş uzmanı bulundurarak, kaliteyi belli bir seviyenin altına düşürmeden ve kalitesine göre çok iyi bir fiyatlarla sizlere sunuyoruz.

Bu noktada fiyat avantajını sağlayan temel unsur, ürünlerin kendi üretimimiz olması ve düşük kar ile size sunmamız. Gerçekten de ürünlerin son fiyatını yazıyoruz. Ama biz hiçbir zaman “Biz, en ucuz olanıyız” diye iddia etmiyoruz. Çünkü pırlanta birkaç özellikten ibaret bir alan değil ve biz çok göze çarpmayan/sertifikada yer almayan özelliklerde de yüksek standartlarda çalışıyoruz. O yüzden bizim genel olarak iddiamız şu; “Biz, kaliteye göre en iyi fiyatı sunan markayız”. Çünkü uluslararası standardı korumak, Türkiye şartlarında biraz zor olabiliyor. Bazen mağazamızdaki müşterilerimizle bunu birebir yaşıyoruz, yeri geliyor büyüteç ile taşları inceletiyoruz, beraber mukayese ediyoruz. Geçmişteki videolarımıza göz atarak zannediyorum bu mevzuyu fark edersiniz.

İşin özü; sıfır ürünler kalitede hep belli bir seviyenin üstünde kalan ürünler. Biz de en şeffaf şekilde fiyatlarıyla paylaşımlar yapıyoruz.

Başka sorularınız olursa bize iletin lütfen, bununla ya da taş özellikleri ile alakalı yine paylaşımlar yapalım.💎

Keyifli alışverişler. 😊