İçeriğe geç

Pırlanta Fiyatları Yükseliyor mu?

  • 2 min read
Pırlanta Fiyatları Yükseliyor mu?

Merhabalar! Pırlanta ve yükselen fiyatlardan bahsedeceğiz, hoşgeldiniz. 💎

Yeni tanıştığımız müşterilerimizden sık sık “Fiyatlar yine mi yükseldi?”, “İki ay önce bu ürünü şu fiyata görmüştük.” ve benzeri serzenişler duyuyoruz. Bakalım kim haklı, yoksa hepimiz mi haklıyız? 😊

Öncelikle bilelim ki; pırlanta için, dünya çapında, dolar bazında fiyatlandırma söz konusudur. Hammadde olarak pırlanta ithalat-ihracatı ve pırlantanın mücevher olarak üretimi esnasında yapılan işçilikler, yine dolar bazındadır. Türkiye’de de pırlanta alım-satımı ve işçiliği, dolar bazında hesaplanarak Türk Lirasına çevrilmektedir. Bu sebeple, belli bir zamanda, belli bir fiyatla sunulan bir pırlanta mücevher, farklı bir zaman diliminde, dolar kurundaki değişim oranınca güncellenen bir fiyat ile sunulmak durumundadır. Son bir senedir Türkiye’de dolar kurundaki değişkenlik, pırlanta satışlarımız için stabil bir fiyat politikasına izin vermemektedir.

İlaveten, son zamanlarda dolar kurundan bağımsız olarak, dünya genelinde pırlanta madeni maliyetlerinde de bir yükselme söz konusudur. Dolayısıyla stoğumuzda kalmayan yeni ürünleri, biraz daha yüksek maliyetlerle yeniden üretmek ve sizlere sunmak durumundayız. Bununla beraber, işletme kültürü olarak benimsediğimiz ve sizlerin de yıllardır alıştığınız fiyat politikamız üzere, astronomik etiketler ve abartılı indirimler tercih etmiyoruz; fakat en iyi pırlantayı, en iyi fiyatla sunmayı vadediyoruz. Pırlanta uzmanlarımız, gün boyunca sizler için en iyi pırlantaları seçmek için çalışıyorlar.

Unutmayınız “Pırlanta Sizsiniz”. Ve sizinle parlayacak olan pırıltıya bir tık mesafesindesiniz. Gelin beraber tasarlayalım.

Keyifli alışverişler. 😊